Masterpass Teknoloji Hizmetleri A.Ş. kuruldu

Türk mühendislerinin geliştirdiği Masterpass, gelecek dönemde Masterpass Teknoloji Hizmetleri A.Ş. çatısı altında faaliyetlerini sürdürecek.

Masterpass Teknoloji Hizmetleri A.Ş. kuruldu

Global ödeme teknolojileri şirketi Mastercard’ın, Doğu Avrupa operasyonlarının yönetim merkezi olarak konumlandırdığı Türkiye’ye yatırımları artarak devam ediyor. Ülkeye olan uzun vadeli taahhüdün göstergesi olarak, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve bölgeye ihraç edilen dijital ödeme çözümü Masterpass, büyüme yolculuğuna “Masterpass Teknoloji Hizmetleri A.Ş.” çatısı altında devam edecek. 

Türkiye'deki dijital ödeme teknolojilerini ve kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla kurulan Masterpass Teknoloji Hizmetleri A.Ş., her zaman olduğu gibi birçok yenilikçi hizmeti kullanıcıları ile buluşturmaya Masterpass markası altında devam edecek.

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Avşar Gürdal, “Mastercard olarak, kullanıcılarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştıracak yenilikçi ödeme çözümleri sunmaya ve e-ticaret ödemelerinde öncülüğümüzü sürdürmeye kararlıyız. 40 milyon Masterpass kullanıcısının hayatını daha da kolaylaştıracak yenilikçi ürünler sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Mastercard EEMEA Masterpass Ürün Lideri ve Masterpass Teknoloji Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Perköz ise şu açıklamayı yaptı:

“Masterpass'in yerini sadece Türkiye’de sağlamlaştırmakla kalmayacak, ülkemizin finansal merkez olma vizyonuna somut  ve anlamlı bir katkı olarak teknolojimizi bölgemizdeki diğer ülkelere ihraç etmeye devam edeceğiz. Halihazırda Azerbaycan’da devreye aldığımız Masterpass, çok yakında Kazakistan’a açılacak. Devam eden dönemde ise bölgemizin tamamını kapsamayı hedefliyoruz.”

Masterpass, 2024 itibarıyla 40 milyon kayıtlı tekil kullanıcı, 75 milyon kayıtlı kart adedi ve 4 binden fazla üye işyerine ulaştı. E-ticarette her 3 ödemeden biri Masterpass üzerinden yapılıyor. Türk mühendislerinin geliştirdiği çözümlerle bölge genelinde yaygınlaşan Masterpass, sektördeki başarılarıyla dikkat çekiyor.

  Hibya Haber Ajansı